fbpx

דשא סינטטי, הדברה ומה שביניהם

דשא טבעי ושטחי אדמה הם חממת גידול למזיקים בגינות ביתיות ושטחים בבתים משותפים. הדרך להתמודד עם אותם מזיקים היא הדברה מקצועית על ידי מדבירים מנוסים אך לעיתים ניתן פשוט לצמצם את שטח המחייה של המזיקים ובכך להקדים תרופה למכה.

דשא סינטטי מעניק לגינה מראה טבעי, ללא צורך בטיפול לאורך כל השנה. דשא סינטטי מונע מאיתנו להשתמש כמעט בחומרים כימיים לא רצויים. לרב לא נזדקק לדישון ושימוש בחומרי הדברה, מכיוון שחרקים לא נמשכים לדשא סינטטי.  

עם זאת הדשא הסינטטי לא ימנע לחלוטין את הופעתם של המזיקים אבל יצמצם משמעותית את אזור המחייה שלהם. שימוש בחומרים הדברה ירוקים בהתייעצות מדבירים מקצועיים יאפשר לכם לשמור על מראהו של הדשא הסינטטי לאורך שנים ולצד זה להרחיק חרקים ואורחים לא רצויים מגינתכם.

שימוש מופחת במים = פחות חרקים

מים הוא הגורם מספר אחד להימצאותם של מזיקים, חרקים וחיות אחרות. ברגע שנתקין דשא סינטטי בגינתנו אז נגלה שהשימוש במים יצטמצם משמעותית . מעבר לחיסכון הכספי הגדול, נוכל לצמצם כך משמעותית את אזור המחייה של האורחים הלא רצויים בגינתנו.

משטח נקי מבוץ וחיות המחמד מאושרות

כל חובבי חיות המחמד, בוודאי מכירים את התופעה שהכלב או החתול צאו לטיול היומי בגינה והביאו איתם חברים בדמות פרעושים וקרציות לתוך ביתנו. כמובן שתמיד מומלץ, להשתמש בתכשירים להדברת מזיקים כמו תרסיסים, קולר נגד פרעושים ואמפולות. 

כמובן שאם נרצה לטפל בבעיה מהיסוד אז נצטרך בוודאי לא רק להסתפק בתכשירים אלו אלא לבצע הדברה יסודית בגינה ולוודא כי החרקים והמזיקים נעלמו לחלוטין מאזור המחייה שלהם.

האם חרקים עלולים להופיע בין סיבי דשא סינטטי?

אם לא נשמור על ניקיון המרבד אז יכול להיווצר לכלוך, שאריות אוכל, שערות של בעלי חיים ושאריות אדמה. ניקיון שוטף ותחזוקה של דשא סינטטי בוודאי ימנעו כמעט לחלוטין את הופעתם של מזיקים אך במקרים בהם נזניח את גינתנו ולא נתחזק אותה. ההמלצה שלנו, היא לנסות לשמור על ניקיון בסיסי של מרבדי הדשא הסינטטי לאורך זמן ולא להזניח את גינתנו רק בגלל העובדה שעברנו למדשאה סינטטית.

איך מנקים דשא סינטטי?

דשא סינטטי ניתן לניקוי בקלות על ידי שטיפה עם לחץ מים, מפוך עלים או שואב אבק שינקו היטב את הלכלוך המצטבר בין הסיבים, מטאטא כביש או מברשת קשה וכלי גינון בסיסיים המצויים בכל בית. מומלץ לשטוף עם מים בלבד אך אם תרצו להשתמש בחומרי ניקיון מומלץ לבדוק את השפעתם על צבע הדשא הסינטטי בפינה נסתרת.

הדברת מזיקים לפני התקנה דשא סינטטי או אחרי?

התקנת דשא סינטטי דורשת יצירת תשתיות של חצץ על מנת ליישר את השטח ולאפשר ניקוזים טובים יותר של מים. יצירת תשתית החצץ מצמצת משמעותית את אזור המפגש של הדשא הסינטטי עם משטח האדמה. אם אתם יודעים שחרקים ומזיקים הופיעו בגינה שלם לעיתים תכופות לפני התקנת הדשא הסינטטי אז בוודאי שמומלץ לבצע הדברה ולחסל את מוקד הבעיה.

אם לא ידועה לכם בעיה כזאת אז ניתן כמובן לבצע הדברה גם לאר התקנת הדשא הסינטטי אך יש לקחת בחשבון שהיא כלל הנראה תהיה פחות יעילה.

הדברה בקרבת דשא סינטטי – האם היא רצויה?

המגמה של שמירה על כדור הארץ, הביאו לעולם הדברות ירוקות אשר ממצמצות משמעותית את הפגיעה בסביבה והחי. בוודאי שלא נרצה לרסס בכימיקליים לא רצויים את משטח הדשא הסינטטי שילדנו וחיות המחמד שלנו מצויים בקרבתו.

שימוש בפתרונות הדברה מתקדמים כמו כדוריות ג'ל שבטוחות לשימוש בקרבת ילדים רכים בשנים וחיות מחמד יכולים להיות יעילים במיוחד נגד מזיקים. פתרונות אלקטרונים שונים מועילים גם כן במקרים בהם יש בעיה לשימוש בחומרים כימיקליים באזורים מסוימים.

לסיכום, התקנת דשא סינטטי תצמצם את אזור המחייה של המזיקים והחרקים בגינתנו אך לא תמנע את התופעה לגמרי. דשא סינטטי אינו מהווה חממה למזיקים כמו דשא טבעי  ויאפשר לנו ליהנות מגינה ירוקה ללא צורך בטיפול ותחזוקה. אם אתם זקוקים להדברה בגינה אז ההמלצה שלנו; היא תמיד להתייעץ עם מדביר מקצועי על מנת להבין את היתרונות והחסרונות של כל אחד מאמצעי ההדברה למען טיפול יעיל והבטיחות  של כולנו.

הזמנת מדביר ONLINE

1
פרטי המזמין
3
סוג הנכס
2
מזיקים
4
תאריך ושעה
5
סיום

מקרי חירום

לרשותכם 24/7 קו טלפון לכל בעיה